Prospect Index


LAST NAME FIRST NAME TEAM POS
Adam Jason KC RHP
Adams Ryan Bal 2B/3B
Adams Austin Cle RHP
Adams Matt Stl 1B
Adrianza Ehire SF SS
Aguilar Jesus Cle 1B
Ahmed Nick Atl SS
Alderson Tim Pit RHP
Alfaro Jorge Tex C
Allen Brandon Oak 1B
Allie Stetson Pit RHP
Alonso Yonder SD 1B
Altherr Aaron Phi OF
Amarista Alexei LAA 2B
Ames Jeff TB RHP
Anderson Lars Bos 1B
Anderson Tyler Col LHP
Anderson Bryan Stl C
Anderson Jacob Tor OF
Archer Chris TB RHP
Arcia Orlando Mil SS
Arcia Oswaldo Min OF
Arenado Nolan Col 3B
Arguelles Noel KC LHP
Aumont Phillippe Phi RHP
Austin Tyler NYY 3B
Avery Xavier Bal OF
Baez Javier ChC SS
Baker David Bal RHP
Baldwin James LAD OF
Bandy Jett LAA C
Banuelos Manny NYY LHP
Barnes Matt Bos RHP
Barnes Scott Cle LHP
Bauer Trevor Ari RHP
Beavan Blake Sea RHP
Beckham Tim TB SS
Bedrosian Cam LAA RHP
Bell Josh Pit OF
Belnome Vincent SD 2B
Beltre Engel Tex OF
Benson Joe Min OF
Bernadina Roderick Bal OF
Berry Ryan Bal RHP
Betances Dellin NYY RHP
Bethancourt Christian Atl C
Bettis Chad Col RHP
Bichette Jr. Dante NYY OF
Biddle Jesse Phi LHP
Billo Greg KC RHP
Blackmon Charlie Col OF
Blair Seth Stl RHP
Bloxom Justin Was 3B/1B
Bogaerts Xander Bos SS
Bolden Ryan LAA OF
Bonifacio Jorge KC OF
Bonilla Lisalverto TexRHP
Borchering Bobby Ari 3B
Bortnick Tyler TB SS
Bowden Michael Bos RHP
Boxberger Brad SD RHP
Boyd Hudson Min RHP
Brackman Andrew Cin RHP
Bradley Archie Ari RHP
Bradley James Ari RHP
Bradley Jackie Bos OF
Bradley Jed Mil LHP
Brantly Rob Det C
Brentz Bryce Bos OF
Brett Ryan TB 2B
Brewer Charles Ari RHP
Brice Austin Mia RHP
Brickhouse Bryan KC RHP
Bridwell Parker Bal RHP
Britton Drake Bos LHP
Brothers Rex Col LHP
Brown Gary SF OF
Broxton Keon Ari OF
Buckel Cody Tex RHP
Bullock Billy Atl RHP
Bundy Dylan Bal RHP
Bundy Robert Bal RHP
Burgess Michael CHC OF
Burgos Alex Det LHP
Bushue Tanner Hou RHP
Cabrera Edwar Col LHP
Cabrera Yordy Oak 3B/SS
Cain Colton Hou LHP
Campos Jose NYY RHP
Candelario Jeimer ChC 3B
Cardona Adonys Tor RHP
Carpenter Chris CHC RHP
Carpenter Matt Stl 3B
Carreno Joel Tor RHP
Carter Anthony CHW RHP
Carter Chris Oak 1B
Cashner Andrew SD RHP
Castellanos Nick Det 3B
Castellanos Alex LAD OF
Castillo Wellington ChC C
Castillo Phillips Sea OF
Castillo Juan Stl C
Castro Simon CHW RHP
Castro Leandro Phi OF
Catricala Vincent Sea 3B
Cecchini Garin Bos 3B
Ceda Jose Mia RHP
Cespedes Yoenis Oak OF
Chafin Andrew Ari LHP
Chavez Johermyn Sea OF
Chen Chun-Hsiu Cle C
Chiang Chih-Hsien  Sea OF
Chirinos Robinson TB C
Choi Ji-Man Sea C
Choice Michael Oak OF
Cingrani Tony Cin LHP
Cisnero Jose Hou RHP
Clarke Chevy LAA OF
Clemens Paul Hou RHP
Cleto Maikel Stl RHP
Cobb Alex TB RHP
Cole A.J. Oak RHP
Cole Gerrit Pit RHP
Collier Zach Phi OF
Colome Alex TB RHP
Colon Christian KC SS
Colvin Brody Phi RHP
Conger Hank LAA C
Conley Adam Mia LHP
Cooper David Tor 1B
Corbin Patrick Ari LHP
Corcino Daniel Cin RHP
Cordier Erik Atl RHP
Cortes Dan Sea RHP
Cosart Jarred Hou RHP
Cousins Scott Mia OF
Cowart Kaleb LAA 3B
Cowgill Collin Oak OF
Cox Zack Stl 3B
Coyle Sean Bos 2B
Cozart Zack Cin SS
Crawford Brandon SF SS
Crick Kyle SF RHP
Cron C.J. LAA 1B
Crosby Casey Det LHP
Crouse Michael Tor OF
Culberson Charlie SF 2B
Culver Cito NYY SS
Cumberland Drew SD SS/2B
Cunningham Todd Atl OF
Cuthbert Cheslor KC 3B
d'Arnaud Chase Pit SS/2B
D'Arnaud Travis Tor C
Darnell James SD 3B
Darvish Yu Tex RHP
Davidson Matt Ari 3B
Davis Glynn Bal OF
Davis Khris Mil OF
Davis Kentrail Mil OF
De Fratus Justin Phi RHP
De La Cruz Vicmal Oak OF
De Los Santos Miguel Tex LHP
Dean Pat Min LHP
Dean Matt Tor 3B
Decker Jaff SD OF
Deglan Kellin Tex C
Delgado Randall Atl RHP
Delgado DiMasther Atl LHP
Delmonico Nicky Bal 3B/1B
Demny Paul Was RHP
DeShields Delino Hou OF
Dickerson Corey Col OF
Dickson O'Koyea LAD 1B
Dixon Rashun Oak OF
Dolis Rafael CHC RHP
Dominguez Matt Fla 3B
Dominguez Chris SF 3B
Doubront Felix Bos LHP
Dozier Brian Min SS/2B
Drake Oliver Bal RHP
Drury Brandon Atl 3B
Duda Lucas NYM OF
Duran Juan Cin OF
Dwyer Chris KC RHP
Eaton Adam Ari OF
Eibner Brett KC OF
Elbert Scott LAD LHP
Eovaldi Nathan LAD RHP
Erbe Brandon Bal RHP
Erickson Gorman LAD C
Erlin Robert SD LHP
Escobar Eduardo CHW SS
Esposito Jason Bal 3B
Familia Jeurys NYM RHP
Farris Eric Mil 2B
Federowicz Tim LAD C
Fernandez Jose Mia RHP
Fields Daniel Det OF
Flaherty Ryan Bal INF/OF
Flores Wilmer NYM SS
Flowers Tyler CHW C
Foltynewicz Mike Hou RHP
Francisco Juan Cin 3B
Franco Maikel Phi 3B
Franklin Nick Sea SS
Frazier Todd Cin OF
Freitas Dave Was C
Friedrich Christian Col LHP
Fuentes Reymond SD OF
Fullmer Michael NYM RHP
Fulmer Michael NYM RHP
Galvez Jonathan SD 2B/SS
Galvis Freddy Phi SS
Garcia Avisail Det OF
Garcia Jonathan LAD OF
Garcia Harold Phi 2B
Gardner Joe Cle RHP
Garner Perci Phi RHP
Gast Jon Stl LHP
Gattis Evan Atl C
Gearrin Cody Atl RHP
Gennett Scooter Mil 2B/SS
Gibson Kyle Min RHP
Gillaspie Conor SF 3B
Gillies Tyson Phi OF
Gilmartin Sean Atl LHP
Givens Mychal Bal SS
Goeddel Tyler TB 3B
Golden Reggie CHC OF
Gomez Hector Col SS
Goodwin Brian Was OF
Gorski Darin NYM LHP
Gose Anthony Tor OF
Gosselin Phil Atl 2B
Gould Garrett LAD RHP
Graham J.R. Atl RHP
Grandal Yasmani SD C
Gray Sonny Oak RHP
Green Taylor Mil 3B/2B
Green Grant Oak SS
Greene Tyler Phi SS
Greene Jr. Larry Phi OF
Gregorius Didi Cin SS
Grichuk Randal LAA OF
Grossman Robbie Pit C
Guerrieri Taylor TB RHP
Gutierrez Carlos Min RHP
Guyer Brandon TB OF
Guzman Ronald Tex OF
Gyorko Jedd SD 2B
Hagadone Nick Cle LHP
Hager Jake TB SS
Hagerty Jason SD C
Hague Rick Was SS
Hale David Atl RHP
Hamilton Billy Cin SS
Hand Brad Mia LHP
Harper Bryce Was OF
Harrison Travis Min 3B
Harvey Matt NYM RHP
Hassan Alex Bos OF
Havens Reese NYM 2B
Head Miles Bos 1B
Heathcott Slade NYY OF
Hechavarria Adeiny Tor SS
Heckathorn Kyle Mil RHP
Hedges Austin SD C
Hellweg John LAA RHP
Hembree Heath SF RHP
Hendriks Liam Min RHP
Heredia Luis Pit RHP
Hernandez Elier KC OF
Hernandez Cesar Phi 2B
Hernandez Oscar TB C
Herrera Kelvin KC RHP
Hewitt Anthony Phi OF
Hicks Aaron Min OF
Hobgood Matthew Bal RHP
Hoes L.J. Bal 2B
Holmberg David Ari LHP
Holt Brad NYM RHP
Hood Destin Was OF
Hooker Deryk Stl RHP
Hoover J.J. Atl RHP
Hope Mason Mia RHP
Howard Dillon Cle RHP
Hudson Kyrell Phi OF
Hultzen Danny Sea LHP
Hutchison Drew Tor RHP
Hyatt Austin Phi RHP
Iglesias Jose Bos SS
Infante Gregory CHW RHP
Jackson Brett CHC OF
Jackson Jay CHC RHP
Jackson Luke Tex RHP
Jacobs Brandon Bos OF
James Chad Mia LHP
James Jiwan Phi OF
Jeffress Jeremy KC RHP
Jenkins Tyrell Stl RHP
Jenkins Chad Tor RHP
Jensen Kyle Mia OF
Jimenez A.J. Tor C
Jones Mycal Atl OF
Jones Daryl Stl OF
Jordan Taylor Was RHP
Joseph Donnie Cin LHP
Joseph Tommy SF C/1B
Jungmann Taylor Mil RHP
Kelly Casey SD RHP
Kelly Mike SD RHP
Kelly Joe Stl RHP
Kepler Max Min OF
Kiker Kasey Free Agent LHP
Kimball Cole Was RHP
Kingham Nick Pit RHP
Kirkman Michael Tex LHP
Klein Dan Bal RHP
Knapp Jason Cle RHP
Knecht Marcus Tor OF
Kobernus Jeff Was 2B
Koehler Tom Mia RHP
Krauss Marc Ari OF
Krol Ian Oak LHP
Kubitza Kyle Atl 3B
Kukuk Cody Bos LHP
Kvasnicka Michael Hou 3B
La Stella Tommy Atl 2B
Lagares Juan NYM OF
Laird Brandon NYY 3B
Lake Junior ChC SS
LaMarre Ryan Cin OF
Lamb John KC LHP
Lambo Andrew Pit OF
Landry Leon LAD OF
Lavarnway Ryan Bos C
Lee Chen Cle RHP
Lee Zach LAD RHP
Lee Hak-Ju TB SS
Lemmerman Jake LAD SS
Liddi Alex Sea 3B
Lin Che-Hsuan Bos OF
Lincoln Brad Pit RHP
Lindblom Josh LAD RHP
Lindor Francisco Cle SS
Lindsey Taylor LAA SS
Lino Gabriel Bal C
Lipka Matthew Atl SS
Liriano Rymer SD OF
Littlewood Marcus Sea SS
Locke Jeff Pit LHP
Lollis Matt SD RHP
Lombardozzi Steve Was 2B/SS
Lopez Jorge Mil RHP
Lotzkar Kyle Cin RHP
Loux Barret Tex RHP
Lowell Charlie Mia LHP
Lynn Lance Stl RHP
Machado Manny Bal SS
Mahoney Joe Bal 1B/OF
Mahtook Mikie TB OF
Manzanillo Ervis Phi LHP
Maples Dillon ChC RHP
Marinez Jhan CHW RHP
Marisnick Jacob Tor OF
Maron Camden NYM C
Maronde Nick LAA LHP
Marrero Chris Was 1B
Marshall Evan Ari RHP
Marte Jefry NYM 3B
Marte Starling Pit OF
Martin Cody Atl RHP
Martin Ethan LAD RHP
Martin Leonys Tex OF
Martinez Osvaldo CHW SS
Martinez J.D. Hou OF
Martinez Fernando NYM OF
Martinez Alberth SD OF
Martinez Francisco Sea 3B
Martinez Carlos Stl RHP
Martinez Mesa Fabio LAA RHP
Martinson Jason Was SS
Matthes Kent Col OF
Matthews Kevin Tex LHP
Mattison Kevin Mia OF
Matzek Tyler Col LHP
May Trevor Phi RHP
Maya Yunesky Was RHP
Mazara Nomar Tex OF
McAllister Zach Cle RHP
McCann James Det C
McDade Michael Tor 1B
McGee Jake TB LHP
McGuire Deck Tor RHP
McNutt Trey CHC RHP
McPherson Kyle Pit RHP
Mejia Jenrry NYM RHP
Mendez Roman Tex LHP
Meo Anthony Ari RHP
Mesoraco Devin Cin C
Meyer Alex Was RHP
Michael Levi Min SS
Middlebrooks Will Bos 3B
Mier Jiovanni Hou SS
Miley Wade Ari LHP
Miller Aaron LAD LHP
Miller Shelby Stl RHP
Milligan Adam Atl OF
Milone Tom Oak LHP
Milone Tom Oak LHP
Mitchell Jared CHW OF
Molina Nestor CHW RHP
Montero Jesus Sea C
Montgomery Mike KC LHP
Moore Navery Atl RHP
Moore Matthew TB LHP
Moore Tyler Was 1B
Morgan Adam Phi LHP
Morris Akeel NYM RHP
Morris Bryan Pit RHP
Moskos Danny Pit LHP
Mummey Trent Bal OF
Murphy J.R. NYY C/3B
Murphy Griffin Tor LHP
Musgrove Joe Tor RHP
Myers Wil KC OF
Nash Telvin Hou 1B/OF
Neal Thomas Cle OF
Nelson James Mil RHP
Nicasio Juan Col RHP
Nick David Ari 2B
Nicolino Justin Tor LHP
Nieuwenhuis Kirk NYM OF
Nimmo Brandon NYM OF
Norris Derek Oak C
Norris Daniel Tor LHP
Nunez Gustavo Det SS
Nunez Renato Oak 3B
Oberholtzer Brett Hou LHP
O'Conner Justin TB C
Odor Rougned Tex SS
Odorizzi Jake KC RHP
Oliver Andy Det LHP
Olt Mike Tex 3B
Oramas Juan SD LHP
Ortega Yonata Ari RHP
Ortega Jose Det RHP
Osuna Roberto Tor RHP
Ovando Ariel Hou OF
Owens Henry Bos LHP
Owens Rudy Pit LHP
Owings Chris Ari SS
Ozuna Marcell Fla OF
Pacheco Jordan Col C
Packer Matt Cle LHP
Panik Joe SF SS
Paredes Jimmy Hou 2B
Parker Kyle Col OF
Parker Jarrod Oak RHP
Parker Stephen Oak 3B
Parmelee Chris Min OF/1B
Pastornicky Tyler Atl SS
Paulino Brenny Det RHP
Paxton James Sea LHP
Peacock Brad Oak RHP
Pederson Joc LAD OF
Peguero Francisco SF OF
Pelzer Wynn Bal RHP
Pena Ariel LAA RHP
Peralta Wily Mil RHP
Perez Carlos Atl LHP
Perez Brandol Sea LHP
Perez Martin Tex LHP
Perez David Tex RHP
Perez Carlos Tor C
Perez Eury Was OF
Perio Noah Mia 2B
Petricka Jacob CHW RHP
Pettibone Jonathan Phi RHP
Phegley Josh CHW C
Phelps Cord Cle 3B/2B
Phelps David NYY RHP
Phipps Denis Cin OF
Pimentel Stolmy Bos RHP
Pimentel Guillermo Sea OF
Pollock A.J. Ari OF
Pomeranz Drew Col LHP
Portillo Adys SD RHP
Poythress Rich Sea 1B
Profar Jurickson Tex SS
Puello Cesar NYM OF
Purke Matt Was LHP
Putnam Zach Col RHP
Quinn Roman Phi SS
Ramirez J.C. Phi RHP
Ramirez Erasmo Sea RHP
Ramirez Max SF C
Ramirez Neil Tex RHP
Ranaudo Anthony Bos RHP
Rasmussen Rob Mia LHP
Ravelo Rangel CWS 3B
Ray Robbie Was LHP
Realmuto J.T. Mia C
Reckling Trevor LAA LHP
Reed Addison CHW RHP
Reed Chris LAD LHP
Rendon Anthony Was 3B
Richards Garrett LAA RHP
Rivas Amaury Mil RHP
Rizzo Anthony SD 1B
Rizzotti Matt Phi 1B
Robinson Clint KC 1B
Robles Mauricio Sea LHP
Rodriguez Eduardo Bal LHP
Rodriguez Yorman Cin OF
Rodriguez Henry Cin 2B
Rodriguez Luigi Cle OF
Rodriguez Ronny Cle SS
Rodriguez Aderlin NYM 3B
Rodriguez Julio Phi RHP
Rogers Mark Mil RHP
Romero Enny TB LHP
Romine Austin NYY C
Rondon Hector Cle RHP
Rondon Bruce Det RHP
Rosario Wilin Col C
Rosario Eddie Min OF
Rosenbaum Daniel Was LHP
Rosenthal Trevor Stl RHP
Ross Tyson Oak RHP
Ross Joe SD RHP
Ross Robbie Tex LHP
Ruf Darin Phi 1B
Ruffin Chance Sea RHP
Ruiz Jose Tex 1B
Russell Kyle LAD OF
Rutledge Josh Col SS
Saladino Tyler CHW SS
Salcedo Edward Atl SS/3B
Salcedo Adrian Min RHP
Sale Josh TB OF
Sampson Keyvius SD RHP
Sanchez Angel LAD RHP
Sanchez Gary NYY C
Sanchez Tony Pit C
Sanchez Hector SF C
Sanchez Eduardo Stl RHP
Sanchez Aaron Tor RHP
Sano Miguel Min 3B
Santana Domingo Hou OF
Santana Alex LAD 3B
Santana Ravel NYY OF
Sardinas Luis Tex SS
Savery Joe Phi LHP
Scarpetta Cody Mil RHP
Schafer Logan Mil OF
Scheppers Tanner Tex RHP
Schoop Jonathan Bal 3B
Schrader Clay Bal RHP
Schwimer Michael Phi RHP
Seager Kyle Sea 2B
Segura Jean LAA 2B
Serrano Andres Stl RHP
Shaw Brian Ari RHP
Shipman Aaron Oak OF
Short Brandon CHW OF
Sierra Moises Tor OF
Silverio Juan CHW 3B
Silverio Alfredo LAD OF
Simmons Andrelton Atl SS
Simon Kyle Bal RHP
Simpson Hayden CHC RHP
Singleton Jonathan Hou OF
Sisco Jake Cle RHP
Skaggs Tyler Ari LHP
Skipworth Kyle Mia C
Skole Jake Tex OF
Skole Matt Was 3B
Smith Jr. Dwight Tor OF
Smyly Drew Det LHP
Snelll Blake TB LHP
Snow Forrest Sea RHP
Snyder Brandon Bal 1B/OF
Soler Jorge Free Agent OF
Solis Sammy Was LHP
Solorzano Jesus Mia OF
Songco Angelo LAD OF
Soptic Jeff CWS RHP
Soto Neftali Cin 1B
Spangenberg Cory SD 2B
Springer George Hou OF
Spruill Zeke Atl RHP
Starling Bubba KC OF
Stassi Max Oak C
Stephenson Robert Cin RHP
Sterling Felix Cle RHP
Stewart Ethan Phi LHP
Stoneburner Graham NYY RHP
Story Trevor Col SS
Suarez Eugenio Det SS
Sulbaran J.C. Cin RHP
Surkamp Eric SF LHP
Susac Andrew SF C
Swagerty Jordan Stl RHP
Sweeney Kellen Tor 3B
Swihart Blake Bos C
Syndergaard Noah Tor RHP
Szczur Matt CHC OF
Tago Peter Col RHP
Taillon Jameson Pit RHP
Tate Donovan SD OF
Taveras Oscar Stl OF
Taylor Michael Oak OF
Taylor Michael Was OF
Teheran Julio Atl RHP
Tejeda Oscar Bos 2B
Tekotte Blake SD OF
Terdoslavich Joe Atl 1B
Thompson Trayce CHW OF
Thompson Jacob TB RHP
Thornburg Tyler Mil RHP
Tilson Charlie Stl OF
Tocci Carlos Phi OF
Tolleson Shawn LAD RHP
Torres Alex TB LHP
Torreyes Ronald ChC 3B
Townsend Tyler Bal 1B
Triunfel Carlos Sea SS
Trout Mike LAA OF
Turnbull Kylin Was LHP
Turner Jacob Det RHP
Unsworth Dylan Sea RHP
Urbina Juan NYM LHP
Valdespin Jordany NYM SS
Valle Sebastian Phi C
Van Slyke Scott LAD OF
Vasquez Christian Bos C
Vasquez Anthony Sea LHP
Vaughn Cory NYM OF
Velasquez Vincent Hou RHP
Venditte Pat NYY SHP
Ventura Yordano KC RHP
Vettleson Drew TB OF
Viciedo Dayan CHW 3B
Villanueva Elih Mia RHP
Villanueva Christian Tex 3B
Villar Jonathan Hou SS
Vinicio Jose Bos SS
Vitek Kolbrin Bos 2B
Vitters Josh CHC 3B
Vizcaino Arodys Atl RHP
Vogelbach Dan ChC 1B
von Rosenburg Zack Pit RHP
Walding Mitchell Phi SS
Walker Keenyn CHW OF
Walker Taijuan Sea RHP
Walters Zach Was SS
Warren Adam NYY RHP
Washington LeVon Cle OF
Wates Austin Hou OF
Webster Allen LAD RHP
Weglarz Nick Cle OF
Wells Benjamin ChC RHP
Westlake Aaron Det 1B
Wheeler Ryan Ari 3B
Wheeler Tim Col OF
Wheeler Zack NYM RHP
Whitenack Robert ChC RHP
Wieland Joseph Tex RHP
Williams Mason NYY OF
Wilson Alex Bos RHP
Wimmers Alex Min RHP
Winkler Kyle Ari RHP
Withrow Christopher LAD RHP
Wojciechowski Asher Tor RHP
Wolters Tony Cle SS
Wong Kolten Stl 2B
Workman Brandon Bos RHP
Wright Mike Bal RHP
Wright Austin Phi LHP
Yelich Christian Fla 1B
Ynoa Michael Oak RHP